Müügitingimused

1. Tingimuste ulatus ja kehtivus

1.1 Tingimused kehtivad kõigi isikute ja ostukeskkonna www.invaabi.ee (edaspidi e-kauplus) omanik Empatrax OÜ vahel e-kaupluse vahendusel toodete ostmisel tekkivate õigussuhete kohta.

1.2 Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad e-kaupluse vahendusel toodete ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad õigusaktid.

1.3 Empatrax OÜ on õigustatud e-kaupluse arengust tulenevalt ning e-kaupluse parema ja turvalisema kasutamise huvides käesolevaid tingimusi ja hinnakirja muutma ning täiendama. Tingimuste ning hinnakirja muudatustest ja täiendustest teatatakse interneti lehekülje www.invaabi.ee kaudu ning tingimuste ja hinnakirja muudatused ning täiendused jõustuvad vastava muudatuse või täienduse avaldamisest interneti leheküljel www.invaabi.ee. Kui Te edastasite oma tellimuse enne tingimuste muudatuste jõustumist, kohaldatakse Teie ja Empatrax OÜ vahel tekkinud õigussuhtele Teie poolt tellimuse edastamise ajal kehtinud tingimusi, v.a kui seaduses või käesolevates tingimustes on ette nähtud teisiti.

2. Hind

2.1. E-kaupluse hinnad kehtivad Tingimuste punkti 4.2. alapunktis 1) või 2) sätestatud arve tasumise tähtaja jooksul.

2.2. Kõik hinnad sisaldavad käibemaksu 22% või 9%.

2.3. Ostetud toodetele lisandub transpordihind, mis arvutatakse Teie ostukorvis (toote juures kuvatakse transpordihind konkreetse toote ostmisel, mitme toote ostmisel võetakse arvesse 1 saatmiskulu arve kohta).

3. Ostukorv ja tellimuse vormistamine

3.1. Teie ostukorv luuakse hetkel, kui olete klikkinud lingile „Lisan ostukorvi“.

3.2. Ostukorvis olevate toodete arvu võite muuta lahtris „kogus“. Tellimuse vormistamiseks klikkige lingile „Mine maksma”. Teid suunatakse tellimuse vormistamise leheküljele.

3.3. Tellimuse vormistamise lehel (Kassa) sisestage nõutavad andmed. Kui soovite tooted tellida pakiautomaati, ei ole aadressi esitamine kohustuslik ning kirjutage antud lahtrisse „xxx“ (v.a kliendid, kes esitavad tellimuse riikliku soodustusega toodete ostmiseks). Kontrollige tellitud toodete loend üle. Valige sobiv transpordiviis ja tutvuge enne ostu vormistamist e-poe „Müügitingimustega“. Seejärel klikkige nupule „Esita tellimus”.

3.4. Olge tellimuse vormistamise leheküljel olevate lahtrite täitmisel tähelepanelik, sest selle informatsiooni täpsusest ja õigsusest sõltub Teie poolt ostetud toodete kiire ja häireteta kohaletoimetamine.

3.5. Toodete müügileping loetakse sõlmituks (Lepingu jõustumine) arvates tellimuse järgi tasumisele kuuluva summa laekumisest Empatrax OÜ arvelduskontole.

4. Toodete eest tasumine

4.1. Makse sooritamiseks klikkige tellimuse vormistamise leheküljel nupule „Esita tellimus”. Ekraanile kuvatakse Teie tellimus. Makse aluseks olev tellimus saadetakse Teile tellimuse kinnitusena ka elektronpostiga. Palume enne  tasumist kontrollida, et kõik andmed vastavad Teie tellimuses sisalduvale soovile.

4.2. Toodete eest saate tasuda:

1) internetipanga kaudu

2) muul Teile sobival viisil (nt pangakontoris, makseautomaadiga).

4.3. Teie tellimus tühistatakse juhul, kui Te ei ole 2 päeva jooksul arvates tellimuse väljastamisest tasunud tasumisele kuuluvat summat.

4.4. Müügiarve toimetatakse Teile peale tellimuse täies ulatuses tasumist, koos ostetud kaubaga.

5. Toodete kohaletoimetamine ja üleandmine

5.1. Peale Lepingu jõustumist vastavalt Tingimuste punkti 3.5. toimetatakse tooted Teile kohale Teie poolt valitud tarneviisil. Kaup väljastatakse Omnivale 0-5 tööpäeva jooksul, pärast mida on transpordiettevõttel aega kauba kohaletoimetamiseks kas soovitud pakiautomaati või määratud aadressile kuni 48 tundi. Väljaarvatud toodete puhul, mille tooteinfos on toodud tavapärasest erinev tarneaeg.

5.1.1. Tellides tooted kulleriga teavitab kuller Teid saabumisest vahetult enne kauba üleandmist.

5.1.2. Tellides kaubad pakiautomaati saadab transpordiettevõtte Teile SMS-teavituse paki saabumisest pakiautomaati.

5.1.3. Valides transpordiviisiks “Tulen ise järgi” saadetakse Teile teade, kui Teie tellimus on komplekteeritud ning võite sellele järele tulla. Tellitud toodete kättesaamine: Empatrax Tervisekauplus (Kesklinn). Lahtiolekuaegu vt Kontaktidest.

5.2. Tooted koos eestikeelse tooteinfoga ja muude toodete juurde kuuluvate dokumentidega toimetab transpordifirma kohale punktis 5.1 määratud tähtaja jooksul, kuid tooteinfos ei ole märgitud teisiti. Juhul, kui esitatakse toote kohta spetsiifilisi soove (näiteks värvivalik, mida loendist ei ole võimalik iseseisvalt valida), võib tootele rakenduda Teie soovi täitmiseks määratust pikem tarneaeg.

5.3. Juhul, kui Teie poolt tellitud toodet ei ole laos ja see tuleb spetsiaalselt tarnijalt tellida ning on ilmne, et toote kohaletoimetamine toote kirjelduses määratud tarnetähtaja jooksul ei ole võimalik, ning muudel juhtudel, kui toodete tähtaegne kohaletoimetamine ei ole võimalik asjaoludel, mille eest Empatrax OÜ ei vastuta, teatame sellest Teile Teie poolt tellimuse vormistamisel teatatud kontakttelefoni või elektronposti teel 2 tööpäeva jooksul arvates Lepingu jõustumisest vastavalt Tingimuste punkti 3.5. ning ühtlasi anname teada Teie poolt tellitud toote kohaletoimetamise tähtaja. Juhul, kui Te kaotate toote kohaletoimetamise pikema tähtaja tõttu huvi toote ostmise vastu, on Teil õigus oma tellimus tühistada (vt täpsemalt punktidest 6.1. ja 6.3.) ning Teie poolt tasutud summa (koos transpordi maksumusega) tagastatakse Teile.

5.4. Kullerfirma toimetab tooted Teie poolt tellimuse vormistamisel märgitud aadressile või pakiautomaati. Sihtkoha hilisem muutmine ei ole võimalik.

5.5. Palun jälgige tellimuse vormistamisel esitatavate kontaktandmete õigsust vältimaks viivitusi ja arusaamatusi toodete kohaletoimetamisel. Empatrax OÜ ja kullerfirma ei vastuta toodete kohaletoimetamise viivituse ja tekkinud arusaamatuste eest juhul, kui viivitus või arusaamatus on tingitud Teie poolt tellimuse vormistamisel esitatud andmete ebatäpsusest või ebaõigsusest.

5.6. Enne kulleri saatelehe allkirjastamist soovitame tungivalt toodete pakend üle vaadata ja selle väliste vigastuste korral märkida kulleri saatelehele sellekohane märkus. Palume Teil vigastatud pakendiga tootest teatada elektronposti aadressile e-pood@invaabi.ee.

6. Tellimuse tühistamine ja toote tagastamine

6.1. Teil on õigus peale toodete eest tasumist, kuid enne toodete kohaletoimetamist oma tellimus tühistada, saates Empatrax OÜ elektronposti aadressile e-pood@invaabi.ee vastavasisulise teate koos tellimuse numbriga ning oma arvelduskonto numbriga. Kui tellija erineb arve tasujast ning tellimust edastades ei märgitud eraldi vastavaid isikuid, siis kindlasti esitada ka arvelduskonto omaniku nimi. Kui tooted on juba Empatrax OÜ poolt transpordifirmale väljastatud, rakendub tagastamisele punkt 6.2.

6.2. Peale toodete kättesaamist on Teil 14 päeva aega toodetega tutvumiseks. Juhul, kui tooted Teile ei sobi, on Teil õigus 14 päeva jooksul peale toodete üleandmist oma tellimusest taganeda ja ostetud tooted Empatrax OÜ-le tagastada. Asja ostmise puhul algab tähtaeg asja üleandmisest tarbijale (VÕS § 56 lg 11).

Tellimusest taganemiseks täitke alt leitav avaldus ja tagastage see kirjalikult (Empatrax OÜ, Liivalaia 32, Tallinn 10118) või digiallkirjastatult e-pood@invaabi.ee. (Te ei ole kohustatud kasutama Empatrax OÜ poolt loodud taganemisavalduse vormi ja võite esitada ka muu ühemõttelise taganemisavalduse, kus on kajastatud tellimuse number, tagastatav toode, ostja kontaktandmed, kontonumber, kuupäev. Ka muu ühemõtteline taganemisavaldus tuleb esitada kas kirjalikult eelpool toodud aadressile või e-kirjana meilile e-pood@invaabi.ee.)

Kui tarbija edastab ettevõtjale taganemisavalduse tähtaja jooksul, loetakse tarbija lepingust taganenuks (VÕS § 56 lg 21). Lepingust taganemist peab tõendama tarbija (VÕS § 56 lg 25).
Pärast taganemisavaldust on tarbijal aega 14 päeva taganemisavalduse tegemisest kaup müüjale tagastada (VÕS § 562 lg 1). Tagastuse postikulu tasub tellija.

Tagastamiseks tuleb kasutada sama tarneviisi, mil pakk algselt saadi. Tagastatav kaup tuleb saata tagasi aadressile:
– Empatrax OÜ, Liivalaia 32, Tallinn 10118, kui kauba tarneviisiks oli kuller või “Tulen ise järele (Empatrax OÜ, Kesklinn)”;
– Kui tarneviisiks oli tarne pakiautomaati, siis palume tagastada kaup ka pakiautomaati: Omniva Tallinna Lastekodu Grossi pakiautomaat, saaja: Empatrax OÜ, tel: 55 605 125.

Tellimusest taganemise avaldus

6.3. Tellimuse tühistamisel punkti 4.3 või punktis 6.1 sätestatud juhul või tellimusest taganemise korral punktis 6.2 sätestatud juhul tagastatakse Teile ostu eest tasutud summa Teie poolt näidatud pangakontole hiljemalt 14 päeva jooksul arvates tellimuse tühistamisest või tellimusest taganemise kohta teate saamisest, v.a käesolevate tingimuste punktis 6.4. sätestatud juhtudel. Tagastatav toode on kasutamata ning originaalpakend korrektne ehk neid mõlemaid on mõjutatud minimaalselt. Tootega on tutvutud samaväärselt nagu oleks see võimalik kaupluses kohapeal (nt ei tohi toodetelt eemaldada kaitsekilesid, kompressioontoodete pakendeid avada ja jalga/kätte proovida, hügieenitooteid proovida, nahahooldustoodete pakendeid avada, taastusravivahendeid täis pumbata jne) (VÕS § 562 lg 4).

6.4. Kui tagastatav toode on halvenenud ja halvenemine on põhjustatud (i) asjaoludest, mis ei ole tingitud OÜ-st Empatrax; ning (ii) toote mittesihipärase kasutamise tulemusena, on OÜ-l Empatrax õigus tasaarvestada toote väärtuse vähenemine Teie poolt toote eest tasutud ning Teile tagastamisele kuuluva summaga. Juhul, kui Te ei ole nõus väärtuse vähenemisega, on Teil õigus kaasata toote väärtuse vähenemise kindlaks tegemiseks sõltumatu ekspert. Ekspertiisiga seotud kulud jagatakse pooleks Teie ja Empatrax OÜ vahel, v.a juhul, kui ühe poole seisukoht osutub ilmselt põhjendamatuks. Sellisel juhul kannab ekspertiisiga seotud kulud pool, kelle seisukoht osutus ilmselt põhjendamatuks.

6.5. 14-päevane tagastamisõigus ei kehti toodete puhul, mis on valmistatud Teie isiklikke vajadusi arvestades; kauba puhul, mis on kiiresti riknev või vananev juhul, kui Tellija on ümbrise ja/või pakendi avanud (nt pesuvahendid, kreemid, definfitseerimise vahendid, ravitoidud, niisutatud salvrätikud, juustepesumütsid, pesukindad, talgid jne). Samuti ei kohaldata tagastamisõigust toodetele, mis ei ole kõlblik tagasisaatmiseks tervisekaitse või hügieenilistel põhjustel ning kui see on pärast kohaletoimetamist avatud (nt pesutooted, trikood, ravisukatooted, nahahooldustooted (kreemid, pesuvahendid, abivahendid pesemiseks, pesukindad jne), inkontinentsustooted (sh. mähkmed, sidemed, püksid fikseerimiseks, aluslinad (ühekordsed ja korduvalt kasutatavad), jms).

7. Garantii ja nõuetele mittevastavate toodete tagastamine

7.1. Empatrax OÜ vastutab toodete nõuetele mittevastavuse ja puuduste eest, mis ilmnevad garantiiaja jooksul arvates toodete Teile üleandmisest.

7.2. Empatrax OÜ ei vastuta:

1) tellija süül toote halvenemise/kahjustumise eest;

2) puuduste eest, mis on tekkinud toote mittekorrapärase kasutamise ja hooldamise tagajärjel;

3) toote normaalse füüsilise kulumise eest tavalise kasutamise korral.

7.3. Toote nõuetele mittevastavuse või toote juures puuduste avastamisel saatke vastav teade hiljemalt 2 kuu jooksul arvates toote nõuetele mittevastavuse või toote juures puuduse avastamisest Empatrax OÜ elektronposti aadressile e-pood@invaabi.ee. Nimetatud tähtaja mõjuva põhjuseta järgimata jätmise korral kaotate Te õiguse tugineda toote nõuetele mittevastavusele.

7.3.1. Oma majandus- või kutsetegevuses müügilepingu sõlminud ostja peab lepingule mittevastavust sellest teatamisel piisavalt täpselt kirjeldama.

7.4. Toote nõuetele mittevastavuse või puuduse korral on Teil õigus nõuda toote asendamist nõuetele vastava ja puudusteta toote vastu või taganeda tellimusest ja tagastada nõuetele mittevastav toode Empatrax OÜ kulul.

7.5. Nõuetele mittevastava toote tagastamise korral kantakse toote eest tasutud summa (koos transpordimaksumusega) Teie poolt näidatud pangakontole hiljemalt 30 päeva jooksul arvates tellimusest taganemise ja toote tagastamise soovi kohta teate saamisest.

7.6. Lisaks garantiist tulenevatele õigustele on Teil ka muud seadusest tulenevad õigused.

8. Vastutus ja vääramatu jõud

8.1. Empatrax OÜ vastutab Teie ees ja Teie vastutate Empatrax OÜ ees teisele poolele käesolevate tingimuste rikkumisega tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.

8.2. Empatrax OÜ ei vastuta Teile tekitatud kahjude eest või toote kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kahju või toote kohaletoomise viibimine on tingitud asjaolust, mida Empatrax OÜ ei saanud mõjutada ning mille saabumist Empatrax OÜ ei näinud ette ega võinud ette näha (vääramatu jõud).

9. Muud tingimused

9.1. Kõiki e-kaupluse külastamise ja ostude sooritamise käigus teatavaks saanud kliendi isikuandmeid käsitletakse kui konfidentsiaalset infot. Empatrax OÜ ei avalda temale teatavaks saanud andmeid kolmandale osapoolele, soovi korral on külastajal õigus nõuda oma andmete kustutamist e-kaupluse andmebaasist. Krüptitud andmesidekanal pankadega tagab ostu sooritaja isikuandmete ja pangarekvisiitide turvalisuse. Ka OÜ-l Empatrax puudub neile juurdepääs.

9.2. Käesolevates tingimustes eraldi lahendamata küsimustes lähtutakse Eesti Vabariigis kehtivatest õigusaktidest.

9.3. Teie ja Empatrax OÜ vahel seoses e-kaupluse vahendusel toodete tellimise ja ostmisega tekkinud vaidlused lahendatakse läbirääkimiste teel. Kokkuleppe mittesaavutamisel on Teil õigus pöörduda oma õiguste kaitseks Tarbijakaitseametisse või Harju Maakohtusse. Vaidluste lahendamisel lähtutakse Eesti Vabariigis kehtivatest õigusaktidest.

9.4. Empatrax OÜ müüb Amoena rinnaproteese ja Amovida ratastoolipatju ainult Eesti Vabariigis.

Tagasi